01

ارسال سفارش

روند ثبت و ارسال سفارش در امیرسیسمونی
از ثبت نهایی سفارش تا تحویل کالا به شرکت پست، 
تا یک روز کاری زمان خواهد برد و زمان تحویل آن از اداره پست به گیرنده بسته 
به شهر مورد نظر و فاصله آن تامرکز متغیر خواهد بود.
بله، درصورت تمایل به خرید حضوری میتوانید به آدرس :
شعبه مرکزی: سمنان-میدان ارگ
شعبه دوم: خیابان شهید رجایی
مراجعه بفرمایید.
بله، پنجشنبه ها تا پایان ساعت کاری اداره پست ارسال انجام می شود.
اداره پست این امکان را فراهم کرده است که با ارسال پیامک شما را در جریان ارسال بسته تان می گذارد و می توانید با پیگیری کد مرسوله پستی از بسته خود اطلاع پیدا کنید که کجاست.
در صورتی که منزل تشریف نداشته باشید بسته شما به اداره پست منطقه تان مرجوع می شود که با مراجعه به آنجا میتوانید تحویل بگیرید.
02

پرداخت هزینه

گاهی ممکن است در هنگام پرداخت آنلاین، شبکه بانکی قطع شود یا به دلایل دیگر پرداخت ناموفقی انجام گیرد. معمولا در این حالت پول شما در حساب های میانی بانک است و خود بانک مغایرت را برطرف کرده و آن مبلغ را به حسابتان عودت میدهد. در صورتی که پس از 72 ساعت مبلغ کسر شده به حسابتان بازگشت نخورد، با بانک عامل پرداخت اینترنتی تماس بگیرید تا مغایرت برطرف گردد.
ما سعی کرده ایم پرداخت اینترنتی را به گونه ای طراحی کنیم که امن و راحت باشد. با وجود این شما نه تنها برای خرید از ما بلکه هنگام هرگونه پرداخت اینترنتی، برای امنیت پرداخت خود نکته های زیر را رعایت فرمایید.
  1. با مشاهده قسمت آدرس (address bar) در مرورگر وب خود مطمئن شوید از پروتکل امن http استفاده میشود به عبارت دیگر باید در ابتدای آدرس، http وجود داشته باشد.
  2. در صورت عدم امکان واریز آنلاین، میتوانید به صورت کارت به کارت از دستگاه ATM پرداخت خود را انجام دهید.
با ورود به صفحه سفارش های من و انتخاب گزینه جزییات سفارش مورد نظر و سپس
انتخاب گزینه فاکتور، تصویر فاکتور نمایش داده می شود.
سیسمونی امیر در سمنان واقع می باشد و پرداخت سفارشات در شهر سمنان می تواند به صورت حضوری و درب منزل پس از تحویل کالا انجام گیرد اما در مورد استان ها و شهرهای دیگر پرداخت بصورت آنلاین می باشد. 
03

ثبت سفارش

بله، شما می توانید تمام مراحل ثبت سفارش را انجام دهید و در قسمت آدرس، آدرس شخص مورد نظر را وارد کنید. کالای سفارش داده شده به آن آدرس تحویل داده می شود.
بله، همکاران در امیر سیسمونی هر روز هفته و در تایم کاری آماده پاسخگویی به شما می باشند. کافی است که با پشتیبان در ارتباط باشید.
وضعیت موجودی و موجود نبودن در انبار در محصول درج شده است و شما می توانید با روشن کردن نوتیفیکیشن در صورت موجود شدن از آن اطلاع یابید.
04

خدمات پس از فروش

در صورت مطابقت نداشتن کالا با سفارش در رنگ و سایز و مناسب نبودن سایز، بدون اینکه برچسب جداشده باشد یا بوی بدن و عطر بدهد، کاملا مطابق بسته بندی تحویل داده شده تا 7 روز مرجوع و تعویض ممکن است. در صورتی که کالا دچار ایراد بود یا با اطلاعات موجود در سایت مطابقت نداشت هزینه عودت کالا بر عهده امیرسیسمونی می باشد. بعد از هماهنگی با واحد پشتیبانی علت مرجوعی کالا را به شماره واتساپ پشتیبانی بفرستید و در صورت داشتن فاکتور آن را به همراه بسته بندی مرجوعی ارسال کنید. درصورتی که مشتری هیچ کدام از موارد فوق را نداشته باشد و یا  کالاها مطابق سلیقه مشتری نباشد هزینه عودت بر عهده خودشان می باشد. مسئولیت صحت آدرس و اطلاعات وارد شده در سفارش برعهده خودشان می باشد. لباس هایی که جز دسته بهداشتی هستند مانند زیرپوش، بادی و… قابل تعویض و بازگشت نمی باشند. توجه داشته باشید هرگونه هزینه در صورت بازگشت کالا بدون اطلاع رسانی بر عهده مشتری می باشد. محصولاتی که دارای تخفیف هستند مرجوعی نخواهند داشت.
در صورتی که از اورجینال بودن محصول دچار تردید شدید می توانید با واحد پشتیبانی در ارتباط باشید و توضیحات مربوطه را دریافت کنید. تنها درصورتی که بسته بندی محصول هیچ آسیبی ندیده باشد و طبق بسته بندی ارسال شده باشد مرجوع و تعویض می گردد. توجه داشته باشید محصولاتی که پلمپ هستند درصورت باز شدن پلمپ آن ها مرجوع نمی شوند.
اسباب بازی ها قبل از ارسال توسط واحد خدمات و پشتیبانی تست و چک می شوند و از سالم بودن وعدم وجود شکستگی اطمینان حاصل می کنند و بعد ارسال می شود. محصولات طوری بسته بندی می شوند که درحمل هیچ آسیبی نمی بینند. به همین دلیل مرجوعی نخواهند داشت. شما می توانید از سالم بودن محصولات مطمئن باشید. وسایل بادی پلمپ و هیچ گونه ضمانتی ندارد بابت پارگی.
محصولاتی که دارای گارانتی هستند در توضیحات خود محصول درج شده اند. برای مثال یک سری دستگاه های برقی مانند دستگاه بخور و لباسشویی و…دارای گارانتی می باشند.
bakala-whatsapp-chat-icon
پشتیبانی